צור קשר עוד היום

חדרי קירור למטבחים מוסדיים

כל מטבח מוסדי המכין מזון לכמות גדולה של אנשים, חייב על פי חוק להחזיק בחדר קירור עם מערכת עם ויסות טמפרטורה נמוכה. זאת על מנת שמוצריו ישמרו על טריות, רעננות ואיכות. המאמר יעסוק בחדרי קירור למטבחים מוסדיים.

מהם מטבחים מוסדיים?

מטבחים מוסדיים הם מטבחים המשרתים מספר גדול של אנשים. בין אם זהו מטבח קטן לשירותי קייטרינג ובין אם מטבח גדול כמו בצה"ל, החוק מחייב את המוסדות השונים להתקין פתרונות קירור והקפאה להגשת מזון בריא ונטל חיידקים. בין המוסדות ניתן למנות: מסעדות, בתי קפה, אולמות אירועים, מטבחים במוסדות ציבוריים, בתי אבות, פנימיות ועוד. רישיון העסק תלוי בשמירה על תקנות המטבח המוסדי. כלומר, עסקים המאחסנים מזון לקירור או הקפאה חייבים לשמור על טמפרטורות קירור מסוימות בתוך מקררים תעשייתיים לצורך קבלת הרישיון. גם רשתות המשווקות מזון חייבות להתקין מקררים יעילים ואיכותיים.

כיצד בוחרים יחידת קירור למטבחים מוסדיים?

בין אם בוחרים מקררים תעשייתיים למסעדות ובין אם בוחרים חדרי קירור למטבחים מוסדיים, יחידות הקירור צריכות להיות היגייניות, קלות לניקוי ותחזוקה, עמידות ובטיחותיות, חזקות וחסכוניות. הפרמטרים הללו יקבעו את איכות היחידה. בנוסף, יש להתאים את יחידת הקירור לגודל המטבח ולדרכי הגישה אליה. יש לקחת בחשבון את הטמפרטורה והבקרה שלה, האיטום, סוג הדלת, הריצוף ועוד. הדלת צריכה להיפתח גם מבפנים וגם מבחוץ על מנת שלא להיתקע בתוך חדר הקירור ואמורה להיות סגורה הרמטית כדי לשמור על הטמפרטורה וכדי שלא תחדור לחות לחדר. לפיכך, ניתן לבנות חדר קירור למטבחים בהתאמה אישית לצרכי המקום והאופי שלו. בנוסף, האחריות של החברה המתקינה את חדר הקירור חייבת לשאת בשירותי תיקונים.

השפעת מזג האוויר החיצוני על חדר הקירור

ככל שמערכת הקירור חדישה ועמידה, לא תהיה השפעה של מזג האוויר החיצוני על חדר הקירור. האטימות שלו היא זו הקובעת פרמטר זה. כמובן שאם דלת חדר הקירור נשארת פתוחה, חודר אוויר מבחוץ ומעלה את הטמפרטורה וכך המוצרים עלולים להתקלקל. לכן יש לשמור על דלת סגורה ולהתקין רצועות מפלסטיק בחדר הקירור כדי שהלחות לא תחדור אליו בוודאות. ככל שחדר הקירור יהיה פחות מושפע ממזג האוויר החיצוני, כך המזון יהיה טרי יותר וצריכת החשמל תהיה חסכונית יותר.

יתרונות חדר הקירור

מעבר לשליטה בטמפרטורה ולשמירת טריותם של המוצרים, חדר הקירור הוא מקום אחסון נוסף במטבח. ישנם מטבחים מוסדיים הנעזרים במספר חדרי קירור בהתאם לצרכי המוסד או שעושים שימוש במקרר תעשייתי לצורך תצוגה ובמקרר אחר לצורך אחסון. כמו כן, רמת הבידוד של חדרי הקירור לא פוגעת בטקסטורות ובטעמים של המוצרים כיוון שמייצרים את שכבות הבידוד מפולימרים מוקצפים. גם מערכת הבקרה שלהם משוכללת ומאפשרת שליטה אוטומטית בטמפרטורה. לסיכום, חדר קירור איכותי צריך לכלול את כל המרכיבים תוך הקפדה על וסת ומערכות בקרה.

עשוי לעניין אותך: חדרי קירור