צור קשר עוד היום

חדרי קירור לפרחים

חדרי קירור לפרחים משמשים את מגדלי ומוכרי הפרחים לצורך אחסון ושמירה על טריות הפרחים ולצורך תצוגה. חדרי הקירור נבנים בהתאמה לצרכים, לגודל ולמטרה שלהם. המאמר יעסוק בחדרי קירור לפרחים ושימושם.

כיצד מעצבים חדרי קירור למגדלי הפרחים?

כולנו מכירים את הצורך של מטבחים מוסדיים, מסעדות ותעשיות שונות לשמר את טריות המוצרים שלהם בתוך מקררים תעשייתיים. בדומה לכך, חדרי קירור לפרחים הם פתרונות קירור יעילים השומרים על טריות הפרחים עבור העוסקים בתחום. כשמדובר בגידול פרחים, ניתן לעצב חדרי קירור באופן מודולרי עם מדפים לתצוגה או באופן לא מודולרי החוסך מקום. החומרים הדומיננטיים בהתאמה למטרת השימוש בחדרים אלו הם: זכוכית, פלדה, אלומיניום ועוד. בנוסף, החדרים צריכים להיות מותאמים מבחינת הגודל שלהם ומבחינת הצרכים של מגדלי או מוכרי הפרחים. חשוב לבחור בחדרי קירור עם רכיבים וחומרי גלם  איכותיים על מנת שיהיו עמידים לאורך זמן ומעוצבים.

חומרי גלם איכותיים

את חדרי הקירור לפרחים מומלץ להרכיב מעץ סנדוויץ' הנחתך ומעובד ברמת איכות גבוהה עם עובי 60 80, 100 מ"מ. בחדרי קירור שאינם מודולריים יש פנלים כמו זוויות ייחודיות מסנדוויץ' והברגה המתאימה לטמפרטורה נמוכה. על אף שחיבור הברגים הרמטי, ניתן לפרק ולהרכיב בקלות את חדר הקירור וכך גם לנייד אותו בהתאם לצורך. מבחינת עיצוב הדלתות נעשה בהן פרזול אירופאי עמיד, בטיחותי ואיכותי. הן ניתנות לציפוי של פלדה מגולוונת צבועה לפי קטלוג צבעים RAL או באמצעות פלדה מגולוונת רגילה בעובי של חצי מ"מ. כשמדובר על תעשיות המקררות מזון ניתן לצפות את חדר הקירור בדלת נירוסטה AISI 304 (למוצרי מזון) המתאימה גם למקררי פרחים, או בציפוי נירוסטה AISI 430. לחנויות פרחים מתקינים בחזית ויטרינה או זכוכית מחוסמת ומבודדת 4-8-4.

בחירת יחידת הקירור

כדי לקבל תוצאות טובות וטמפרטורה נמוכה הדרושה לאחסון הפרחים, חשוב לבחור ביחידת קירור יעילה וחזקה השומרת על הטמפרטורה לאורך זמן. היחידה אותה תבחרו חייבת להתאים לגודל המקום המוקצה לה ולנפח שלו. לכן מומלץ להתייעץ עם חברה מקצועית המספקת מקררים למגדלי הפרחים. הבחירה של סוג יחידת הקירור נעשה גם על פי שיקולים אסתטיים. כלומר, אם זקוקים ליחידת קירור עבור חנות פרחים, בה הפרחים מוצגים לראווה, עיצוב החזית שלה צריך להיות מזכוכית. כאשר יחידת הקירור מספקת שירותי אחסון ושמירת טריות בלבד, ניתן לעשות שימוש בפלדה מגולוונת או בנירוסטה.

לסיכום, מומלץ לעשות השוואת מחירים בין החברות השונות, לקבל המלצות מקולגות או באמצעות האינטרנט, לוודא שהחברה אמינה ומקצועית ומעניקה שירותי תיקון והחלפה. וודאו את תקופת האחריות ומה היא כוללת, את המפרט והמרכיבים של יחידת הקירור וקבלו הצעות מחיר. חדרי קירור לשימור הפרחים מחייבים עסק המנוהל בצורה תקנית ואחראית. אף אחד לא ירצה לקנות פרחים נבולים או מקומטים, כך שהאחריות היא על מגדל הפרחים או בעל החנות.